Szkoła zawodowa jest fajna, czyli o szkolnictwie zawodowym dla gimnazjalistów

W naszej szkole w ramach programu „Szkoła zawodowa jest fajna” 8 grudnia 2015 roku gościli uczniowie klas III gimnazjum z Zespołu Szkół z Cielczy. Młodzież miała możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy w różnych zawodach. Dzięki tej lekcji gimnazjaliści będą mogli świadomie wybrać swoją drogę zawodową.

Uczniowie w kilkuosobowych grupach wzięli udział w następujących pokazach:

- Montaż monitoringu – zawód: technik elektronik
- Pokaz frezowania koła zębatego – zawody: technik mechanik, operator obrabiarek skrawających
- Karnawałowe upięcia fryzur – zawody: technik usług fryzjerskich, fryzjer
- Nakrywanie stołów – zawód: technik hotelarstwa
- Projekt i montaż instalacji z czujnikiem zmierzchowym – zawody: technik elektryk, elektryk
- Komputerowa diagnostyka układów elektrycznych w samochodzie – zawody: technik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych
- Obsługa kasy fiskalnej – zawód: sprzedawca
- Carving – sztuka zdobienia z owoców i warzyw – zawód: kucharz
- Dekorowanie ciast – zawód: cukiernik
- Wypiek chleba: zawód: piekarz

Z uczniami gimnazjum spotkała się również pani Monika Kowalczyk z Cechu Rzemiosł w Jarocinie, która przedstawiła oferty miejsc pracy dla młodocianych pracowników oraz zaprezentowała zasady organizacji praktycznej nauki zawodu.