Technikum usług fryzjerskich

Szybkie zmiany w modzie, pomysłowość kreatorów, nowe trendy, nowe kolekcje, rozwój technologii fryzjerskich, przemysłu, świadomości estetycznej i zdrowotnej oraz wzrost zapotrzebowania na profesjonalne usługi wywołały w środowisku fryzjerskim konieczność poszerzania wiadomości i zdobywania nowych doświadczeń. Wiedzę i umiejętności w tej dziedzinie można zdobyć uczęszczając do technikum, po którym uczeń otrzymuje tytuł technika usług fryzjerskich. Absolwent może również przystąpić do egzaminu maturalnego i po jego zdaniu, może podjąć naukę w szkole wyższej. W toku nauki uczniowie zdobywają kwalifikacje zawodowe i mogą przystępować do egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe.

Po ukończeniu pięcioletniego technikum absolwent może pracę podjąć w salonach fryzjerskich które znajdują się w:

• centrach handlowych,
  • portach lotniczych,
  • centrach wypoczynkowych, siłowniach i klubach fitness,
  • hotelach,
  • niezależne fryzjerstwo profesjonalne,
  • domach spokojnej starości,
  • obozach wojskowych,
  • gabinetach kosmetycznych,
  • klinikach leczenia włosów i skóry głowy,
  • statkach wycieczkowych,
  • studiach telewizyjnych,
  • studiach teatralnych,
  • studiach filmowych i fotograficznych.

W karierze fryzjerskiej nie trzeba ograniczać się do salonu, kształcąc się dalej, jest możliwość wybrania innej drogi do sukcesu np. można zostać:

• konsultantem fryzjerskim,
  • specjalistą zajmującym się fryzjerstwem artystycznym, uczestniczących w wydarzeniach, wystawach pokazach,
  • przedstawicielem fryzjerskim i doradcą technicznym,
  • nauczycielem i wykładowcą,
  • trenerem,
  • właścicielem salonów,
  • trychologiem specjalizującym się w chorobach włosów,
  • specjalistą studiów fotograficznych,
  • artystą makijażu telewizyjnego, korygującego,
  • terapeutką kosmetyczną,
  • manikiurzystką,
  • pedikiurzystką,
  • specjalistką od paznokci.