III Powiatowy Konkurs Recytatorski "Jej portret "

Już po raz trzeci odbył się w naszej szkole III Powiatowy Konkurs Recytatorski „Jej portret”, który zorganizowały panie Agnieszka Solińska i Anna Raczkowska.

25 marca 2011 roku w szkolnej bibliotece spotkali się uczestnicy z „Dwójki”, ZSO i ZSP nr 1 w Jarocinie oraz ZSP-B w Tarcach.

Uczestników i gości przywitał dyrektor szkoły, pan Witold Bierła.

W konkursie recytowane były utwory, w których słowami namalowane zostały portrety kobiet.

Jury w składzie: Grażyna Cychnerska (ZSO), Hanna Moskal (ZSP nr 1), Klara Wosik (ZSP-B) i Władysław Piotrowski (ZSP nr 2) stanęło przed trudnym zadaniem wyboru trzech zwycięzców spośród czternastu uczestników.

Pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Borowczyk z ZSP nr 1, która zaprezentowała utwór Wisławy Szymborskiej „Śmiech”.

Drugie miejsce wywalczył Adrian Michalak z ZSP-B w Tarcach, a trzecią nagrodę otrzymała uczennica naszej szkoły – Patrycja Kwatek.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a zwycięzcy – nagrody książkowe.

Nagrody wręczyli dyrektor szkoły – Witold Bierła oraz Karolina Kowańdy – przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Jarocinie.