Otwarcie pracowni w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2

6 marca 2009 roku w ZSP nr 2 w Jarocinie miała miejsce wyjątkowa uroczystość – otwarcie trzech pracowni. Stało się to możliwe dzięki wspólnemu dofinansowaniu ze strony Starostwa Powiatowego w Jarocinie, banku PKO BP SA oraz Rady Rodziców przy ZSP nr 2 w Jarocinie.

Otwarcie zaszczycili między innymi:

- Stanisław Martuzalski – Starosta Jarociński,

- Przemysław Musielak – wicestarosta,

- Jacek Jędrzejak – skarbnik powiatu Jarocińskiego,

- Leszek Mazurek – Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych,

- Paweł Jachowski – dyrektor PKO BP o/Jarocin,

- Irena Jędrzejak – przedstawiciel PKO BP,

- Jolanta Kaczmarek – przewodnicząca Rady Rodziców

Wraz z dyrektorem szkoły dokonali aż trzykrotnego przecięcia wstęgi do pracowni elektryczno – elektronicznej, mechanicznej oraz ekonomicznej. Ojciec Marek Janus poświęcił nowe pomieszczenia, a opiekunowie wyjaśniali obecnym gościom sposób funkcjonowania pracowni, prezentowali pomoce naukowe oraz informowali o kosztach przeznaczonych na poszczególne sale. Łączny koszt urządzenia sal i zakupu pomocy wyniósł około 60 tysięcy złotych, z czego znaczna część pochodziła ze środków Starostwa Powiatowego w Jarocinie. PKO BP SA przeznaczył na funkcjonowanie pracowni 4 tysiące złotych. Rada Rodziców na doposażenie pracowni elektronicznej przeznaczyła 3 tysiące złotych.

Goście dostrzegli potrzebę ciągłego wyposażania pracowni i wsparcia przy zakupie nowych pomocy naukowych, które umożliwią kształcenie fachowców – tak bardzo potrzebnych na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy.

Wszyscy zgodnie zauważyli, że trzeba szukać nowych kierunków kształcenia oraz modernizować bazę dydaktyczną szkoły, by nadążać za postępem technologicznym.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!