DWÓJKA Z ERASMUSEM

GaleriaPo raz drugi Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie pozyskał fundusze na realizację projektu pt. Fryzjerzy podbijają Europę. Otrzymana kwota dofinansowania to 56 208,00 euro ramach programu ERASMUS+, Akcja 1 „Mobilność edukacyjna w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe w roku 2020”. Projekt skierowany jest do 32 uczniów klas technikum usług fryzjerskich. W latach 2021/2022 uczniowie wyjadą na dwutygodniowe praktyki do salonów fryzjerskich w Berlinie. W ramach projektu uczniowie podwyższą swoje kwalifikacje zawodowe, zdobędą umiejętność posługiwania się językiem obcym oraz będą mieli możliwość przełamania barier i stereotypów myślowych na temat „RÓWNEGO” współistnienia w zjednoczonej Europie.

Dzięki współpracy Handwerkskammer - Potsdam - niemiecką izbą rzemieślniczą zajmującą się planowaniem i zarządzaniem europejskimi projektami mobilności w różnych dziedzinach- uczniowie będą mogli w latach 2021 i 2022 w grupach szesnastoosobowych odbyć praktyki w Götz. Młodzież będzie tam nabywać wiedzę w dziedzinie nowych technik farbowania, rozjaśniania i strzyżenia, oraz doskonalić swoje umiejętności językowe. Wyjazd poprzedzony będzie szkoleniami mającymi na celu przygotowanie uczestników w pełni do udziału w projekcie. Odbycie praktyk zorganizowanych przez Izbę Rzemieślniczą w Götz, firmę z ogromnym doświadczeniem, goszczącą uczestników z całej Europy, organizującą staże w różnych obszarach zawodowych, a także seminaria i programy społeczno-kulturalne, zagwarantuje uczniom zdobycie cennych doświadczeń zawodowych i pozwoli podnieść swoje kompetencje językowe.

Uczniowie otrzymają Certyfikat ukończenia praktyk zawodowych w Berlinie, który będzie ważnym dokumentem w ich zawodowym CV. Opiekunami projektu są Renata Rożek i Renata Ziółkowska.

Rekrutacja uczestników do projektu rozpocznie się w styczniu i lutym 2021.

Fryzjerzy z ZSP nr 2 w Götz - pierwszy wyjazd

GaleriaW ramach projektu w terminie 23.08-03.09.2021 odbył się pierwszy wyjazd uczniów ZSP nr 2 na zajęcia praktyczne do Götz. 16 uczennic podczas dwutygodniowego pobytu w Niemczech podwyższało swoje kwalifikacje zawodowe w zawodzie fryzjer. Uczennice pogłębiły wiedzę i umiejętności dotyczące pielęgnacji włosów, nowoczesnych technik strzyżenia, farbowania, rozjaśniania czy upinania. Odbyły się również zajęcia związane z elementami kosmetyki takie jak pielęgnacja skóry czy rodzaje makijażu.

Uczestnicy projektu nie tylko doskonalili swój warsztat zawodowy, lecz również umiejętności językowe oraz przełamywali bariery i stereotypy dotyczące „równego” współistnienia w zjednoczonej Europie. Odbyły się również dwie wycieczki: do Berlina i do Poczdamu, gdzie dziewczęta miały możliwość zobaczyć wiele ciekawych i pięknych miejsc.

Po zakończonych zajęciach praktycznych młodzież otrzyma certyfikaty potwierdzające zdobyte umiejętności. Opiekunami projektu są Renata Rożek i Renata Ziółkowska.

Fryzjerzy z ZSP nr 2 w Götz - drugi wyjazd

GaleriaW ramach projektu ”Fryzjerzy podbijają Europę” - Akcji 1. Mobilność edukacyjna w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe w roku 2020 w programie Erasmus + odbył się już drugi wyjazd uczniów ZSP nr 2 na zajęcia praktyczne do Götz. 16 uczennic podczas dwutygodniowego pobytu w Niemczech podwyższa swoje kwalifikacje zawodowe w zawodzie fryzjer. W ramach projektu uczennice nie tylko doskonalą swój warsztat zawodowy, lecz również wzbogacają swoje umiejętności językowe oraz przełamują bariery i stereotypy dotyczące równego współistnienia w zjednoczonej Europie. Po zakończonych zajęciach praktycznych młodzież otrzyma certyfikaty potwierdzające zdobyte umiejętności.

Projekt skierowany jest do 32 uczniów z klasy II i III technikum usług fryzjerskich w roku szkolnym 2020-2022 oraz otrzymał dofinansowanie w kwocie 56.208,00 euro w ramach programu Erasmus +.

Opiekunami projektu są Renata Rożek i Renata Ziółkowska.

Zakończenie projektu „Fryzjerzy podbijają Europę”

Galeria18 listopada odbyła się uroczystość zakończenia projektu „Fryzjerzy podbijają Europę”. Po raz drugi Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie pozyskał fundusze na realizację projektu, który był dofinansowany z Funduszy Europejskich. Otrzymana kwota dofinansowania to 56 208,00 euro ramach programu ERASMUS+, Akcja 1 „Mobilność edukacyjna w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe w roku 2020”.

Projekt skierowany był do 32 uczniów klas technikum usług fryzjerskich, a jego głównym celem było podnoszenie umiejętności praktycznych młodych fryzjerów oraz doskonalenie znajomości języka niemieckiego. W latach 2021/2022 uczniowie wyjechali na dwutygodniowe praktyki do Götz.

W imprezie uczestniczyli zaproszeni goście: Lidia Czechak Starosta Jarociński, Katarzyna Szymkowiak Wicestarosta Jarociński, Józef Robak Podstarszy Cechu Rzemiosł Różnych, Monika Kowalczyk Cech Rzemiosł Różnych oraz kierownictwo naszej szkoły: Witold Bierła dyrektor szkoły, Elżbieta Kaaz wicedyrektor szkoły oraz uczniowie klas fryzjerskich ZSP nr2. Koordynatorami projektu były Pani Renata Rożek oraz Pani Renata Ziółkowska, które zapewniały młodzieży wsparcie w trakcie projektu, a także niezapomniane wrażenia podczas odbywania praktyk. Goście mieli okazję zobaczyć krótką prezentację z pobytu uczniów na praktykach w Niemczech.

Uczniowie którzy brali udział w stażu w Gὄtz podzielili się swoimi umiejętnościami. Zaprezentowali piękne stylizacje wieczorowe. W trakcie imprezy młodzież z młodszych klas fryzjerskich pokazała również swoje umiejętności w dwóch odsłonach „Plecionki i Fale” oraz „Koki, Loki”.

Wszyscy uczestnicy, którzy dokonali pięknych stylizacji zostali wyróżnieni i nagrodzeni. Cała impreza zakończyła się pamiątkowym wspólnym zdjęciem.