90 rocznica Powstania Wielkopolskiego

 W dniu 8 listopada 2008r w Jarocinie odbyły się uroczystości związane z obchodami 90 rocznicy powstania wielkopolskiego.

Uroczystości rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele ojców franciszkanów, w której uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych Jarocina, delegacje pocztów sztandarowych Policji, Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Podczas uroczystości obecna była także Kompania Honorowa 16 batalionu Usuwania Zniszczeń Lotniskowych w Jarocinie. Młodzież klas Liceum Ogólnokształcącego z przysposobieniem wojskowym pełniła służbę liturgiczną w kościele. Podczas kościelnych uroczystości młodzież LOW wręczyła biskupowi polowemu Wojska Polskiego Tadeuszowi Płoskiemu album prezentujący działania podejmowane przez młodzież od roku 2006, czyli od momentu powołania do istnienia tego typu szkoły.

W jednostce wojskowej w Jarocinie młodzież klas LOW złożyła wieniec od mieszkańców Jarocina. Zaproszeni goście mogli także obejrzeć pokaz specjalistycznego sprzętu remontowo-budowlanego wykorzystywanego w realizacji swoich programowych zadań.

Na jarocińskim rynku odbyła się dalsza część uroczystości zgodna z ceremoniałem wojskowym. Odczytany został m.in. Apel Poległych – upamiętniających śmierć Polskich Bohaterów walczących w wielu bitwach na różnych frontach. Zgromadzeni goście oraz mieszkańcy Jarocina mogli podziwiać pokaz musztry paradnej i posłuchać pieśni wojskowych w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Poznania.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!