Konkurs Papieski

„Wy jesteście przyszłością świata!
Wy jesteście nadzieją Kościoła!
Wy jesteście moją nadzieją! (…)”

Jan Paweł II w trakcie swojego pontyfikatu wielokrotnie podkreślał niesamowitą wartość młodych ludzi, potęgę ich pasji i młodzieńczego żywiołu. Odpowiedzialność stworzenia trwałych i prawdziwych fundamentów przyszłości powierzył właśnie Wam – Młodym XXI wieku. Dlatego też Konkurs Papieski „Papież o Młodych, Młodzi o papieżu” ma uzmysłowić młodym Polakom wagę tego zadania, potrzebę ich żywego i odpowiedzialnego zaangażowania w procesie kształtowania świata.

Ma on na celu rozpowszechnianie bogactwa myśli i czynu krakowskiego kardynała, naszego rodaka oraz charyzmatycznego papieża Jana Pawła II. Jest on swoistą lekcją historii i patriotyzmu, inicjatywą kształtującą twórcze myślenie oraz możliwością skonfrontowania własnych przekonań z przesłaniem Jana Pawła II.

Konkurs stwarza również szansę ugruntowania i uporządkowania własnego spojrzenia na świat. Inicjatywa Instytutu Tertio Millennio jest więc zaproszeniem do rozpoczęcia głębszych studiów nad myślą Papieża Polaka. Niech ten niesamowity dar, jakim jest Młodość, będzie czasem refleksji i rozwoju, który zaowocuje w przyszłości.

Regulamin konkursu i wszystki informacje znajdziecie tutaj.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!