Dni Otwarte Szkoły

13 lutego 2009 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie odbyły się Dni Otwarte Szkoły. Gimnazjalistów witał osobiście dyrektor szkoły – Witold Bierła. Witam Was w murach jarocińskiej „Dwójki” – najdynamiczniej rozwijającej się szkoły w Jarocinie; - powiedział dyrektor Witold Bierła - szkoły, która ma do zaoferowania liczne kierunki kształcenia, nowoczesne multimedialne pracownie ze stałym dostępem do Internetu, możliwość korzystania z boiska wielofunkcyjnego oraz od września z boiska typu „ORLIK”. W szkole pracują pełni pasji nauczyciele, na których pomoc zawsze będziecie mogli liczyć.

Frekwencja podczas Dni Otwartych Szkoły dopisała. Mury „Dwójki” odwiedziło 450 gimnazjalistów. Oprócz młodzieży z Jarocina, na Franciszkańskiej 2 pojawili się również uczniowie z Borku Wlkp., Jaraczewa, Woli Książęcej, Goliny, Cielczy, Chociczy, Kotlin, Żerkowa, Ruska, Dobrzyca.

Każdy zainteresowany gimnazjalista otrzymał płytę DVD zawierającą film o szkole, informacje o kierunkach kształcenia, dokumenty przydatne podczas rekrutacji. Młodzież mogła poznać przyszłych wychowawców i porozmawiać z nauczycielami przedmiotów zawodowych. Najwięcej pytań kierowano do specjalistów z zakresu przysposobienia wojskowego oraz hotelarstwa, elektroniki i mechaniki pojazdów samochodowych.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawicielami Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie oraz JAFO. Starali się oni zainteresować uczniów kształceniem w Zasadniczej Szkole Zawodowej.

Gimnazjalistom zaproponowano nietypowe zwiedzanie szkoły. Nie tylko zobaczyli Warsztaty Szkolne, bibliotekę i Radio „Dwójkę”, ale również obserwowali lekcje. Z dużym zainteresowaniem spotkały się zajęcia z przysposobienia obronnego, języków obcych, informatyki oraz przedmiotów zawodowych: elektrycznych, elektronicznych i mechanicznych. Ponadto uczniowie w specjalnie przygotowanym kąciku fotograficznym mogli wykonać sobie pamiątkowe zdjęcia z uczniami z liceum wojskowego i technikum hotelarskiego. Gimnazjaliści mogli też porozmawiać z uczniami „Dwójki”. Cieszę się, że tu przyjechałam. Wiele słyszałam o wyjątkowej atmosferze panującej w tej szkole – powiedziała jedna z gimnazjalistek – Zobaczyłam, że moje koleżanki nie kłamały. Uczniowie wyglądają bardzo elegancko, nauczyciele wydają się sympatyczni. Na przerwach gra muzyka. Klasy są świetnie wyposażone. Warto tu kontynuować naukę. Ja na pewno tak zrobię.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!