Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej - to polskie święto obchodzone 14 października. Zastąpił on tradycyjny Dzień Nauczyciela. Na dzień ten przypada rocznica powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Jest to święto wszystkich pracowników oświaty.

13 października 2008 r. o godzinie 13 grupa uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie przygotowała pod kierunkiem nauczycieli uroczystą akademię.

Oprócz dyrekcji, nauczycieli, pracowników administracji, emerytów, uczniów i rodziców, obecni byli na naszej akademii przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Jarocinie: pan Przemysław Musielak, wicestarosta jarociński, pan Leszek Mazurek, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych, pan pułkownik Marian Borowiak, dowódca 16 Batalionu Usuwania Zniszczeń Lotniskowych, pan Antoni Regulski, starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie oraz przedstawiciele lokalnych mediów.

Wszyscy pracownicy naszej szkoły usłyszeli z ust szanownych gości wiele słów uznania i wdzięczności za trud włożony w wychowanie młodego pokolenia.

Podczas akademii uroczyste ślubowanie złożyli uczniowie klas pierwszych. Przemiła atmosfera towarzysząca uroczystości i przepiękny, słoneczny dzień - wprawił wszystkich uczestników akademii w znakomity nastrój.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!