II Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Mechaniczny

W dniach 19 i 20 marca uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie pod opieką mgr inż. Rafała Komorniczaka wzięli udział w finale II Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Mechanicznego zorganizowanego przez Zespół Szkół Technicznych w Płocku. Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Celem konkursu jest rozbudzanie wśród młodzieży zainteresowań technicznych, sprawdzenie wiedzy z różnych dziedzin oraz umiejętności tworzenia prezentacji komputerowych.

Współorganizatorem konkursu był Zarząd Główny SIMP. Honorowy patronat sprawował Prezydent Miasta Płocka, a konsultację merytoryczną zapewniła Politechnika Warszawska Wydział Mechaniki, Budownictwa i Petrochemia w Płocku oraz Kuratorium Oświaty w Warszawie. Konkurs przebiegał w dwóch etapach:

Etap I – szkolny, zorganizowany w naszej szkole 17 stycznia 2009r przez mgr inż. Rafała Komorniczaka w którym wzięło udział 22 uczniów,

Etap II – realizowano w Zespole Szkół Technicznych w Płocku dnia 19 i 20 marca 2009r.

Naszą szkołę w II etapie konkursu reprezentowali uczniowie klasy IV Technikum Mechanicznego wyłonieni w etapie szkolnym: Norbert Wiśniewski, Piotr Prochownik, Rafał Filipiak.

W finale wzięło udział 18 trzyosobowych drużyn (54 uczniów). Uczniowie ZSP nr 2 w Jarocinie zajęli drużynowo IV miejsce. Indywidualnie Norbert Wiśniewski zajął 8 miejsce, Piotr Prochownik 10 miejsce, Rafał Filipiak 13 miejsce.

Uczestnicy konkursu wzięli również udział w bloku imprez towarzyszących: prezentacji prac konkursowych – „Sławni inżynierowie” (nasza drużyna zaprezentowała prezentację o Hipolicie Cegielskim), wykładach o tematyce technicznej: mgr inż. Jolanty Serafin „SIMP dawniej i dziś”, mgr inż. Mariusza Portaskiego (Politechnika Warszawska) „Stan obecny i prognozy kadr wysokowykwalifikowanych a edukacja”, mgr inż. Rafała Lewandowskiego (CNH) „Inżynieria produkcji”, inż. Witolda Nyckowskiego „Alternatywne źródła energii”, dr Krzysztofa Warsickiego (PKN Orlen) „Rozwój biopaliw z punktu widzenia polityki Unii Europejskiej”, prof. dr hab. inż. Leszka Powierzy (Politechnika Warszawska) „Jak się ma inżynieria do techniki i sztuki czyli technika lekka łatwa i przyjemna”, zwiedzaniu zabytków miasta Płocka, koncercie orkiestry dętej ZST w Płocku.

Rafał Komorniczak

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd