II Obóz Wojskowy

Już po raz drugi, uczniowie klasy I LOW i II LOW Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie poznali smak życia wojskowego podczas obozu przysposobienia wojskowego w Machlinach koło Czaplinka.

Zajęcia przeprowadzono przy współpracy i pomocy 12 Bazy Lotniczej w Mirosławcu. 43 osobowa grupa młodzieży mogła zapoznać się z pracą na lotnisku, obsługą samolotu Su-22. Przeprowadzono strzelanie z kbks-u i tor przeszkód w Ośrodku Sprawności Fizycznej.

Pod pomnikiem tragicznie zmarłych żołnierzy w katastrofie lotniczej w Mirosławcu, uczniowie oraz nauczyciele zapalili znicze. Na obozowiczów czekało wiele atrakcji i niespodzianek.

W czasie nocnych alarmów uczniowie poszukiwali rozbitków, udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej, transportowali poszkodowanych na przygotowanych własnoręcznie noszach, W czasie jednego z alarmów zmieniono miejsce obozowiska i uczniowie musieli spać pod gołym niebem. Ale to nie koniec ekstremalnych przeżyć. Jedno z zadań polegało na pokonaniu określonego odcinka terenu oraz przeszkody wodnej ze swoim ekwipunkiem i dodatkowym sprzętem zabranym z obozu. Przeprowadzono również marsz na azymut oraz zajęcia chemiczne z zastosowaniem Pchr-54M.

W wolnym czasie uczniowie korzystali z kąpieli wodnych i słonecznych oraz pływali kajakami po jeziorze. W czasie wycieczki turystyczno-historycznej do Kołobrzegu zwiedzono Muzeum Oręża Wojska Polskiego, a chorąży Maciej Zaborowski przeprowadził lekcję historii przy pomniku Zaślubin Polski z Morzem. W ostatnim dniu obozu na uczniów czekały śluby obozowe oraz chrzest obozowy. Na uroczystym apelu odczytano wyróżnienia dla uczniów najbardziej aktywnych i zwycięzców licznych konkursów. Nagrody i oficjalne podsumowanie odbędzie się 1 września podczas inauguracji roku szkolnego już w Jarocinie.

Wszystkie zajęcia realizowane były pod nadzorem nauczyciela przysposobienia wojskowego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie - komendanta obozu Jacka Adamczaka oraz instruktorów: Kamili Krzyżanowskiej, Tomasza Kwiatkowskiego, Roberta Węclewskiego, Jakuba Genstwy oraz sprawującego nadzór nad szkoleniem wojskowym chorążego Macieja Zaborowskiego z 16 Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk. Serdeczne podziękowania należą się Starostwu Powiatowemu w Jarocinie oraz Kuratorium Oświaty w Poznaniu za dofinansowanie obozu dla młodzieży.

Foto.: mgr Kamila Krzyżanowska, chor. Maciej Zaborowski

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!