Turniej Klas Pierwszych

Dnia 7 i 8 kwietnia w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego odbył się Turniej Klas Pierwszych. Była to już trzecia edycja, podczas której wzięły udział wszystkie klasy pierwsze szkół średnich. Opiekunami i pomysłodawcami turnieju były panie Iwona Dropik i Aneta Sobkowiak.

W pierwszym dniu uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych i technicznych, podczas których wykonali plakaty oraz zbudowali jedną z wylosowanych budowli symbolizujących państwa europejskie. Uczniowie uczestniczyli także w warsztatach teatralnych, muzycznych i tanecznych.

W drugim dniu drużyny rywalizowały ze sobą przed publicznością. Ich pierwszym zadaniem było zaprezentowanie jednego z wylosowanych tańców. Uczniowie sami wymyślili przebrania oraz ułożyli choreografię.

Następnie sprawdzali swoje zdolności teatralne wystawiając fragment sztuki B. Shaw’a „Pigmalion”. Ostatnią konkurencją był pokaz grupy muzycznej.

Wszystkie klasy włożyły dużo wysiłku w przygotowaniu się do kolejnych konkurencji. Pokazali bardzo wysoki poziom artystyczny, a także wyjątkowe zgranie i umiejętność pracy w drużynie. Można było zaobserwować także integrację między poszczególnymi zespołami, które mimo rywalizacji pokazały także, jak dobrze umieją ze sobą współpracować.

Poziom był bardzo wysoki i wyrównany, niemniej jednak zwyciężyła drużyna klasy I TH/TM. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe oraz Radę Rodziców.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd