Zakończenie nauki dla klas maturalnych

24 kwietnia odbyła się uroczystość wręczenia świadectw dojrzałości absolwentom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie. Był to dzień wyjątkowy zarówno dla tegorocznych abiturientów, jak i ich nauczycieli oraz rodziców. W uroczystości uczestniczyli:

 • Pan Stanisław Martuzalski – starosta Powiatu Jarocińskiego
 • Pan Leszek Mazurek – Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych
 • Ojciec Marek Janus – proboszcz parafii p.w. św. Antoniego
 • Pani Jolanta Kaczmarek – przewodnicząca Rady Rodziców przy ZSP nr 2 w Jarocinie
 • Pan Wojciech Florczyk – były dyrektor ZSP nr 2 w Jarocinie
 • Pan kapitan Adam Nawrocki
 • Pan chorąży Maciej Zaborowski

Po raz ostatni obok swoich klas stanęli wychowawcy:

 • Pan Władysław Staśkiewicz – wychowawca klas III LOWb i IV THB
 • Pan Jacek Adamczak – wychowawca klasy III LOWa
 • Pani Jolanta Hildebrandt – wychowawca klasy IV THA
 • Pan Grzegorz Klonowski – wychowawca klasy IV TE
 • Pani Anna Konieczna – wychowawca klas IV TMUS i III TUD
 • Pan Michał Woźniak – wychowawca klasy III TUH

W czasie uroczystości nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie nowym pocztom sztandarowym. Dotychczas funkcję tę pełnili Krzysztof Kuczerawy, Ewa Teodorczyk i Małgorzata Gajewska. Od dziś zaszczytu reprezentowania naszej szkoły w pocztach sztandarowych dostąpili: Kasjan Marcinkowski, Natalia Staszewska, Joanna Kraska, Patryk Michalczyk, Joanna Patoka i Marta Nowicka. Nowy chorąży w imieniu pocztów sztandarowych złożył uroczyste ślubowanie. W imieniu młodszych kolegów życzenia dla abiturientów złożyli Wioletta Kobusińska z kl. II THB i Przemysław Jerzyniak z kl. I TE.

Najważniejszym momentem uroczystości było wręczenie świadectw z wyróżnieniem najlepszym absolwentom. Należeli do nich: z kl. lll LOA: Marta Ignaszak, Aleksandra Marcinowska, Ariel Misiak, Sylwia Wielińska, z kl. III LOB Estera Rybka, Małgorzata Pudelska, Angelika Jóźwiak, z kl. IV TE Łukasz Misiak ,z kl. IV THA Krystyna Żurek, z kl. IV THB Bartosz Brenk, Katarzyna Kajdan, Agnieszka Kasprzak, Ewa Sobczak, Martyna Wojtkowiak, Klaudia Wróbel, Julita Żurek, z kl. IIITUD Paulina Andrzejczak. Wielu tegorocznych abiturientów osiągało dobre wyniki w nauce oraz pracowało z olbrzymim zaangażowaniem na rzecz środowiska szkolnego. Należeli do nich: Lingina Raźniak z kl. IV THA, Marcin Wieczorek z kl. IV TMUS i Natalia Żmuda z kl. III TUD.

Pan Dyrektor Witold Bierłą wręczył również nagrody za osiągnięcia sportowe. Nagrodzono: Esterę Rybkę, Sylwię Cabańską, Katarzynę Próchniewicz, Annę Janiszewską, Justynę Jackowiak, Monikę Grześkowiak, Tomasza Roszyka, Marcina Sierańskiego, Piotra Andrzejczaka, Norberta Szydlika, Krzysztofa Lewińskiego, Magdalenę Szcześniak, Łukasza Koszuckiego, Bartosza Matuszaka, Michała Walczaka, Bartosza Kielibę, Krystynę Żurek, Szymona Pecynę, Patryka Matuszaka, Jakuba Bukowskiego, Huberta Derezińskiego, Marcina Wieczorka, Bartosza Mateckiego, Patryka Andrzejczaka.

Listy gratulacyjne otrzymali rodzice uczniów, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem, a akty podziękowań skierowano do rodziców za bezinteresowną pomoc i życzliwość okazaną naszej szkole.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd