Lider Ortografii Niemieckiej i Angielskiej - wyniki

SZKOLNE KONKURSY „LIDER ORTOGRAFII NIEMIECKIEJ I ANGIELSKIEJ” dla szkół średnich i Zasadniczej Szkoły Zawodowej W ramach odbywającego się w roku szkolnym 2015/2016 po raz trzeci w ZSP nr 2 w Jarocinie Tygodnia Języków Obcych (15.02.2016-19.02.2016) nauczyciele języków niemieckiego i angielskiego zorganizowali szóstą edycję szkolnego konkursu „Lider Ortografii Niemieckiej i Angielskiej” dla uczniów szkół średnich oraz drugą edycję tegoż konkursu dla uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Jak co roku duża ilość młodzieży wyraziła zainteresowanie rywalizacją o tytuł Lidera w swojej kategorii.

Głównymi celami organizowanych konkursów było: podnoszenie poziomu umiejętności językowych uczniów w zakresie pisowni i rozumienia tekstu słuchanego, wspieranie autonomicznego rozwoju kompetencji językowych, kształtowanie postawy tolerancji i akceptacji wobec innych narodów, ich kultury i języka, kształcenie umiejętności uczciwej rywalizacji oraz nagradzanie wysiłku uczniów.

Współzawodnictwa dla uczniów szkół średnich i ZSZ w zakresie języków obcych nauczanych w naszej szkole odbyły się 17.02.2016 r. Zadanie uczniów polegało na możliwie najlepszym uzupełnieniu luk odpowiednio w tekstach angielskim i niemieckim po dwukrotnym ich wysłuchaniu. W wyniku testów przeprowadzonych dla poszczególnych języków listy zwycięzców przedstawiają się następująco:

JĘZYK ANGIELSKI – Szkoły średnie

Lider Ortografii Angielskiej Michał Strojnowski kl. 3TEN

I Wicelider Ortografii Angielskiej Bartosz Raźniak kl. 3LW

II Wicelider Ortografii Angielskiej Małgorzata Zielińska kl. 3LPA

JĘZYK NIEMIECKI – Szkoły średnie

Lider Ortografii Niemieckiej Jakub Szablewski kl. 3LPA

I Wicelider Ortografii Niemieckiej Patrycja Biadała kl. IV THM

II Wicelider Ortografii Niemieckiej Klaudia Stawska kl. 3LPA

JĘZYK ANGIELSKI – Zasadnicza Szkoła Zawodowa

Lider Ortografii Angielskiej Michał Cieślak kl. 1E

I Wicelider Ortografii Angielskiej Maciej Hansch kl. 1G

II Wicelider Ortografii Angielskiej Damian Śmigiel kl. 1B

JĘZYK NIEMIECKI – Zasadnicza Szkoła Zawodowa

Lider Ortografii Niemieckiej Julia Majewska kl. 2C

I Wicelider Ortografii Niemieckiej Daria Klemm kl. 2C

II Wicelider Ortografii Niemieckiej Wioletta Grześkowiak kl. 2C

Zwycięzcy konkursu zostaną uhonorowani pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie oraz Radę Rodziców przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!