Szkolny Turniej Klas Pierwszych

Dnia 4 i 5 lutego 2016r. w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego odbył się 5. Turniej Klas Pierwszych. Była to już trzecia edycja, podczas której wzięły udział wszystkie klasy pierwsze szkół średnich. Opiekunami i pomysłodawcami turnieju były panie Iwona Dropik i Aneta Sobkowiak.

W pierwszym dniu uczniowie uczestniczyli w warsztatach teatralnych, muzycznych i tanecznych.

W drugim dniu drużyny, liczące po czterech uczniów każda, rywalizowały ze sobą przed publicznością. Ich pierwszymi zadaniami było zabawne przedstawienie drużyny i klasy oraz zaprezentowanie plakatu prezentującego klasę. Następnie uczniowie musieli popisać się umiejętnościami aktorskimi i komediowymi w parodiach piosenek. Kolejną konkurencją było wykonanie jednego z wylosowanych tańców. Uczniowie sami wymyślili przebrania oraz ułożyli choreografię. Na końcu potyczek uczniowie sprawdzali swoje zdolności teatralne wystawiając fragmenty dwóch sztuk: B. Shaw’a pt. „Pigmalion” i „Chory z urojenia” Moliera.

Wszystkie występy wzbudziły aplauz publiczności, ponieważ klasy dopingowały swoich kolegów. Wszyscy uczniowie przystępowali do zadań bardzo ambitnie, wkładali dużo wysiłku w przygotowaniu się do kolejnych konkurencji. Zaskakiwali pomysłowością. Pokazali bardzo wysoki poziom artystyczny, a także wyjątkowe zgranie i umiejętność pracy w drużynie. Można było zaobserwować także integrację między poszczególnymi zespołami, które mimo rywalizacji pokazały także, jak dobrze umieją ze sobą współpracować. Szczególnie udały się występy przed publicznością. Okazało się, że niektórzy mają talenty aktorskie, recytatorskie lub zmysł artystyczny.

Poziom był bardzo wysoki i wyrównany, niemniej jednak zwyciężyła drużyna klasy 1 TMN w składzie A. Udzik, B. Skałecki, M. Łakomy, E. Kubiak. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna klasy 1 LOPA: W. Bartkowiak, M. Nagła, M. Roszak, M. Orszulak. Trzecie miejsce zajęła drużyna klasy 1 LOW: M. Antkowiak, M. Jaśkowiak, O. Rzepecka, F. Papież. Wyróżnienia otrzymały klasy: 1THS, 1 TFE i 1 LOPB.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i wyróżnienia oraz nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe oraz Radę Rodziców przy ZSP nr 2 w Jarocinie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Iwona Dropik

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!