Turniej Klas Policyjnych

Turniej Klas Policyjnych Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Tomasz Trawiński objął Patronat Honorowy nad III Turniejem Klas Policyjnych Województwa Wielkopolskiego im. asp. Jana Kubiaka. Turniej, który był hołdem dla zamordowanych przez Rosjan w 1940 roku policjantów, odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

28 kwietnia 2016r. o godz. 11.00 na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie rozpoczął się III Turniej Klas Policyjnych Województwa Wielkopolskiego im. asp. Jana Kubiaka. Turniej miał nie tylko charakter sportowej rywalizacji o zaszczytne trofeum, przede wszystkim był wyrazem pamięci o funkcjonariuszach Policji Państwowej, więźniach Ostaszkowa, pomordowanych w 1940 r. Pamięć o nich uczcili policjanci, zaproszeni goście oraz uczniowie klas policyjnych - uczestnicy Turnieju. W hołdzie asp. Janowi Kubiakowi, funkcjonariuszowi Polskiej Policji Państwowej, posadzono Dąb Pamięci. Akcja sadzenia Dębów Katyńskich odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzeja Dudy. Symbolicznego posadzenia dębu dokonali: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Konrad Chmielewski, Komendant Powiatowy Policji w Jarocinie mł. insp. Krzysztof Rzepczyk, Starosta Jarociński Bartosz Walczak oraz potomkowie Jana Kubiaka – jego wnuczka Ilona Kubiak oraz prawnuk Piotr Pater. Dąb został poświęcony przez ojca Lesława Szymborskiego, gwardiana Zakonu Ojców Franciszkanów.

Podczas Apelu Poległych uczniowie ZSP nr 2 w Jarocinie przypomnieli losy funkcjonariuszy Policji Państwowej po wybuchu II wojny światowej, odczytali listę policjantów z powiatu jarocińskiego zamordowanych w Kalininie oraz przedstawili sylwetkę asp. Jana Kubiaka, patrona Turnieju.

Organizatorami Turnieju byli: Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Patronat Honorowy nad tym przedsięwzięciem objął Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Tomasz Trawiński. W skład Komitetu Honorowego weszli: Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Leszczyńska, Starosta Jarociński Bartosz Walczak oraz Burmistrz Miasta i Gminy Jarocin Adam Pawlicki.

O godz. 11.00 w sali sportowej rozpoczęła się rywalizacja sportowa. Trzyosobowe zespoły z 28 szkół rywalizowały między sobą w czterech konkurencjach: rzucie granatem, strzelaniu, pierwszej pomocy oraz na torze przeszkód.

Końcowa rywalizacja turnieju przedstawiała się następująco:

I. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

II. Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego Kościelec

III. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Zbąszyń

Puchary zwycięzcom turnieju wręczył insp. Tomasz Trawiński – Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu. Zwycięska drużyna z rąk szefa wielkopolskiej Policji odebrała ręcznie rzeźbioną statuetkę Mieszka I, która nawiązywała do 1050. Rocznicy Chrztu Polski.

Organizatorzy turnieju wyróżnili także zawodników, którzy zdobyli największą ilość punktów w klasyfikacji indywidualnej.

W kategorii pań były to:

1. Dominika Juszczak z ZSP 2 w Jarocinie

2. Monika Pogorzała z ZSP 2 w Jarocinie

3. Marcelina Hełmińska z ZSP 2 w Zbąszyniu

W kategorii mężczyzn najlepszymi zawodnikami byli:

1. Arkadiusz Joaś z ZS w Opalenicy

2. Michał Kędziora z ZSP 2 w Gnieźnie

3. Kacper Kuśnierek z ZSP Witkowo

Podczas Turnieju wręczone zostały również nagrody dla uczniów biorących udział w konkursie fotograficznym pod hasłem „Moja ojczyzna Polska”, zorganizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu. Za najlepszą pracę jury uznało zdjęcie Zuzanny Chudej z ZSP Nr 2 w Gnieźnie, II miejsce zajął Mateusz Kmieciak z ZSP Nr 2 w Jarocinie, III miejsce - Magdalena Płócienniczak z ZSE w Kaliszu. Nagrody wręczyli: Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Tomasz Trawiński, przewodniczący ZW NSZZ policjantów – podinsp. Andrzej Szary oraz przewodniczący jury: mł. insp. Sebastian Cichocki z KWP w Poznaniu.

Materiał przygotowany przez mł. aspirant Agnieszkę Zaworską

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!