Uczniowie z liceum z przysposobieniem policyjno – prawnym na obozie w Kiekrzu

Uczniowie dwóch klas drugich LO z przysposobieniem policyjno-prawnym z ZSP nr 2 w Jarocinie od 30 września do 2 października 2015 r. brali udział w obozie szkoleniowym w Kiekrzu. Zajęcia odbywały się na terenie Klubu Sportowego NAVIGARE, a prowadzili je policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Młodzież uczestniczyła w szeregu zajęć sportowych, m.in. w wyścigu z pagajami, marszu na azymut, biegu patrolowym. Nie zabrakło też musztry. Ogromną atrakcją dla uczestników obozu było żeglowanie po Jeziorze Kierskim. Uczniowie poznawali również różne techniki samoobrony, których znajomość, jak podkreśla Marta zwiększa moje poczucie bezpieczeństwa i może pomóc w sytuacji zagrożenia życia.

Ciekawym doświadczeniem było spotkanie z panią Manuelą Michalak, trenerką interpersonalną na temat kształtowania poczucia własnej wartości i umiejętności samooceny. Uczniowie obejrzeli również film z zakresu przeciwdziałania przemocy o podłożu rasistowskim. Wykonywali również zadanie dochodzeniowo – śledcze. To ostatnie wymagało przede wszystkim umiejętności logicznego myślenia i prawidłowego wnioskowania. Nie zabrakło również czasu na spotkania z policjantami, którzy opowiadali o swojej codziennej służbie oraz specyfice pracy w poszczególnych wydziałach. Jeden z funkcjonariuszy opowiadał nam o swojej codziennej pracy z psem policyjnym – relacjonuje Patryk – to wyjątkowa służba. Na długo zapamiętam jego opowieści.

Młodzież nie tylko doskonaliła swoją sprawność fizyczną i poznawała tajniki pracy policji, ale również uczyła się pracy zespołowej. Wyjazd do Kiekrza zintegrował nas – zauważyła Konstancja – Z pewnością bliżej się poznaliśmy i relacje między nami są teraz lepsze. Niektórych z nas nauczył pokory i samodyscypliny. Przygotowano wiele ciekawych zajęć. Czas był wypełniony od rana do wieczora. Mogliśmy sprawdzić swoje możliwości i wytrzymałość fizyczną. Z kolei Kinga podkreślała, że podczas wykonywania poszczególnych zadań musieliśmy ze sobą współpracować, choć na co dzień chodzimy do dwóch różnych klas. To nas bardzo zintegrowało i sprawiło, że tworzymy teraz dobry zespół.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!