IV Turniej Klas Policyjnych Województwa Wielkopolskiego im. asp. Jana Kubiaka

GaleriaIV Turniej Klas Policyjnych im. asp. Jana Kubiaka Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Tomasz Trawiński objął Patronat Honorowy nad IV Turniejem Klas Policyjnych Województwa Wielkopolskiego im. asp. Jana Kubiaka. Turniej, który był hołdem dla zamordowanych przez Rosjan w 1940 roku policjantów, odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

21 kwietnia 2017 r. o godz. 10.00 na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie rozpoczął się IV Turniej Klas Policyjnych Województwa Wielkopolskiego im. asp. Jana Kubiaka. Turniej miał nie tylko charakter sportowej rywalizacji o zaszczytne trofeum, przede wszystkim był wyrazem pamięci o funkcjonariuszach Policji Państwowych, więźniach Ostaszkowa, pomordowanych w 1940 r. Pamięć o nich uczcili zaproszeni goście, policjanci oraz uczniowie klas policyjnych - uczestnicy Turnieju.

Podczas Apelu Poległych uczniowie ZSP nr 2 w Jarocinie przypomnieli losy funkcjonariuszy Policji Państwowej po wybuchu II wojny światowej, odczytali listę policjantów z powiatu jarocińskiego zamordowanych w Kalininie oraz przedstawili sylwetkę asp. Jana Kubiaka, patrona Turnieju. Pod Dębem Pamięci posadzonym w hołdzie asp. Janowi Kubiakowi okolicznościowe wiązanki złożyli: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu nadinsp. Roman Kuster wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Jarocinie insp. Krzysztofem Rzepczykiem oraz Starosta Jarociński Teodor Grobelny wraz z dyrektorem ZSP 2 w Jarocinie Witoldem Bierłą.

Przedsięwzięcie objęte zostało Patronatem Honorowym Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, Wojewody Wielkopolskiego, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Starosty Jarocińskiego i Burmistrza Jarocina. Patronat medialny nad Turniejem sprawowali TVP 3 Poznań i Gazeta Jarocińska.

Turniej, który w tym roku po raz pierwszy odbył się w formule dwudniowej, rozpoczął się o godzinie 11.00 w sali sportowej. Trzyosobowe zespoły z 22 szkół rywalizowały między sobą w trzech konkurencjach: rzucie granatem, pierwszej pomocy oraz na torze przeszkód. Czwarta konkurencja – strzelanie odbyła się w strzelnicy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Po zakończeniu tych konkurencji uczestnicy udali się do Witaszyc, gdzie czekało na nich ognisko i wojskowa grochówka. W oczekiwaniu na rozpoczęcie piątej konkurencji – marszu na azymut, uczniowie i ich opiekunowie mogli posłuchać wspomnień z misji w Afganistanie przytoczonych przez kpt. Michała Błaszczyka i kpr. Pawła Wachsmana z 16 Batalionu Remontu Lotnisk w Jarocinie.

O godz. 21.00 do ostatniej konkurencji - marszu na azymut w lesie, przystąpiła pierwsza drużyna. Ostatnia zeszła z trasy o godz. 3.00.

Wręczenie nagród zwycięzcom odbyło się 22 kwietnia o godz. 10.00. Końcowa rywalizacja turnieju przedstawiała się następująco:
I. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie
II. Edukacja Lubasz
III. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie

Puchary zwycięzcom turnieju wręczył insp. Krzysztof Rzepczyk – Komendant Powiatowy Policji w Jarocinie. Nagrody oraz dyplomy zawodnicy odebrali z rąk Wicestarosty Jarocińskiego Mirosława Drzazgi oraz dyrektora ZSP 2 w Jarocinie Witolda Bierły.

Organizatorzy turnieju wyróżnili także zawodników, którzy zdobyli największą ilość punktów w klasyfikacji indywidualnej.

W kategorii pań były to:
1. Weronika Piechowiak z ZSH w Poznaniu
2. Izabela Nowak z Edukacji Lubasz
3. Kamila Szymańska z ZSCKU w Koninie
----------------------------------------------------------
4. Dominika Juszczak z ZSP nr 2 w Jarocinie

W kategorii mężczyzn najlepszymi zawodnikami byli:
1. Marcin Graś z ZS w Opalenicy
2. Bartosz Dolata z ZST w Śremie
3. Maciej Szczepański z Edukacji Lubasz
----------------------------------------------------------
7. Marcin Orszulak z ZSP nr 2 w Jarocinie
30. Mateusz Kmieciak z ZSP nr 2 w Jarocinie

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom za udział w Turnieju i zapraszają na kolejną V już edycję tego przedsięwzięcia, na którą zaplanowano nowe konkurencje i nowe – dodatkowe klasyfikacje dla uczestników.

Sponsorami turnieju byli:
Starostwo Powiatowe w Jarocinie,
Kuratorium Oświaty w Poznaniu,
Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu,
Bank Spółdzielczy w Jarocinie,
Stowarzyszenie Przyjaciół Dwójki.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!