Konkurs Patria Nostra

Galeria18 lutego w Chobienicach, przed pałacem rodu Mielżyńskich, odbyły się uroczystości upamiętniające 105. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, w których uczestniczyli uczniowie ZSP nr 2 w Jarocinie, w ramach realizacji filmu „15 LUTEGO 1919 ROKU POWSTANIE WIELKOPOLSKIE - BITWA POD WIELKIM GRÓJCEM. POWSTAŃCZE TERMOPILE”.

Uroczystości rozpoczęła msza św. w intencji Ojczyzny z okazji 105. rocznicy zakończenia Powstania Wielkopolskiego Gminy Siedlec. Po mszy odbyły się uroczystości w Chobienickim parku, przed Pałacem Rodu Mielżyńskich.

Film o tej ważnej bitwie udało nam się zrealizować dzięki pomocy Pani Sołtys Hirt z Grójca Wielkiego i pana Dariusza Poszwińskiego, który jest związany z Towarzystwem Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919.

Nasi uczniowie otrzymali flagi powstańcze i mieli okazję zobaczyć obchody przeprowadzone z udziałem żołnierzy 3 Dywizjonu Artylerii Rakietowej 5 Pułku Artylerii w Sulechowie. Podczas uroczystości głos zabrali m. in. wójt - Pan Jacek Kolesiński i poseł na sejm RP - Marcin Porzucek.

Autorami filmu zgłoszonego do konkursu Patria Nostra są: opiekun drużyny- Agnieszka Urbaniak, członkowie - Julia Cieślak, Wiktor Kapciński i Tomasz Marecki. W filmie wystąpili także: Adam Gabrysiak i Jakub Kubiak.