„Człowiek – najlepsza inwestycja”

W dniu 6.11.2013r. odbyła się w TVP Poznań emisja programu CZŁOWIEK NAJLEPSZA INWESTYCJA - na temat Priorytetu IX - ROZWÓJ WYKSZTAŁCENIA I KOMPETENCJI W REGIONACH - podczas którego mówiono o:

  • programach indywidualizacji nauczania w szkołach podstawowych - klasy 1-3,
  • programach rozwojowych szkół w celu wprowadzenia zajęć wyrównawczych,
  • ofercie edukacyjnej szkół zawodowych - kierunki kształcenia zostały dostosowane do potrzeb przedsiębiorców Wielkopolski.

Na ten priorytet przeznaczono ponad 712mln zł.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się wsparcie stypendialne dla uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych - wsparcie było skierowane dla uczniów szczególnie uzdolnionych z przedmiotów przyrodniczo-matematycznych i technicznych - efekt to 2500 uczniów, którzy otrzymali wsparcie finansowe.

Priorytet ten realizuje WUP w Poznaniu. Konferencja podsumowująca ten projekt odbyła się 11.10.2013r. w Poznaniu, w której uczestniczyła stypendystka Agata Gęściak z opiekunem dydaktycznym Hanną Wardeńską. Fragment programu telewizyjnego z przebiegu konferencji można obejrzeć w załączniku.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd