95 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

W dniu 21.01.2014 roku w auli ZSP nr 2 w Jarocinie odbyła się uroczysta prelekcja z okazji 95 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Jak wiemy z historii, rozpoczęło się ono 27 grudnia 1918 roku, w Poznaniu, a ogromny wpływ na jego wybuch miał przyjazd wielkiego kompozytora i pianisty Jana Ignacego Paderewskiego. Powstanie wielkopolskie było zarazem jedynym zwycięskim w dziejach naszego narodu. Z tej właśnie okazji uroczystą prelekcję na temat powstania na ziemi jarocińskiej wygłosił pan Wojciech Koterba, szef grupy rekonstrukcyjnej z Mieszkowa.

W spotkaniu z zaproszonym gościem wzięły klasy Liceum, Technikum i Zasadniczej Zawodowej. Uczniowie mieli nie tylko okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, ale również osobiście „dotknąć historii”. Pan Koterba zabrał na spotkanie wierne repliki broni białej i palnej z tamtych czasów oraz pięknie haftowany sztandar powstańczy. Każdy chętny mógł zapoznać się z zasadami walki taką bronią, jej ciężarem oraz zastosowanie w walkach w czasie powstania wielkopolskiego.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!