Konkurs historyczny

W dniach 6 i 7 listopada 2015 roku w Kompleksie Hotelowym „Borowianka” w Ostrowie Wielkopolskim odbył się finał II Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno - Krajoznawczego Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim: „Młodzi pamiętają”.

Organizatorem konkursu była Wielkopolska Korporacja Oddziałów PTTK, a współorganizatorami m. in. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Starostwo Ostrowskie, Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolski, Komisja Turystyki w Resorcie Spraw Wewnętrznych, Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. wielkopolskiego.

W finale udział wzięło 10 drużyn wyłonionych podczas eliminacji rozegranych w dn. 8 – 9 czerwca br. w Ostrowie Wielkopolskim. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. III LW - Dominika Kermes, Grzegorz Wachowiak, Remigiusz Lelental oraz z kl. II LW - Przemysław Zielnik. Opiekunem drużyny był Władysław Staśkiewicz.

Uczestnicy finału musieli rozwiązać test z wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim /30 pytań/ i test z wiedzy o przepisach ruchu drogowego /zagadnienia podstawowe – 30 pytań/ oraz wykonać zadania praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Ostatecznie nasza drużyna zajęła VI miejsce.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!