Finał Olimpiady Wiedzy Teologicznej

Finał Olimpiady Wiedzy TeologicznejOgólnopolski finał XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej odbył się w dniach 31.03 – 02.04 br. w Łowiczu. Tegoroczne hasło „Święty Jan Paweł II – wychowawca młodych pokoleń” nawiązuje do homilii Papieża Polaka wygłoszonej w Łowiczu 14 czerwca 1999 r.

W zmaganiach wzięli udział reprezentanci wszystkich diecezji w Polsce – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. W ciągu 60 minut pisali składający się z 35 pytań test dotyczący dokumentów św. Jana Pawła II, Soboru Watykańskiego II oraz Pisma Świętego i Katechizmu Kościoła Katolickiego. Organizatorem Olimpiady jest Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, a współorganizatorem co roku inna diecezja. Do etapu szkolnego przystąpiło 17 tys. osób. Finalistów wyłoniono w etapie diecezjalnym - Monika Adamska z klasy II LPB zajęła I miejsce.

Nagrody i dyplomy wręczali m. in. ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba, biskup pomocniczy diecezji łowickiej Wojciech Osial i ks. Piotr Tomasik, dziekan Wydziału Teologicznego UKSW.

W etapie ogólnopolskim brały udział 123 osoby. Monika uzyskała tytuł finalisty oraz indeksy na uczelnie wyższe: UKSW w Warszawie, Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet Opolski oraz Akademię Ignatianum w Krakowie, na wydziałach: teologicznym, matematyczno-przyrodniczym, nauk humanistycznych, prawa kanonicznego, studiów nad rodziną, nauk historycznych i społecznych, historyczno-pedagogicznym, filozoficznym, pedagogicznym, polonistyki oraz stosowanych nauk społecznych i resocjalizacji.

Serdecznie gratulujemy!!!

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!