1050 rocznica Chrztu Polski

1050 rocznica Chrztu Polski W naszej szkole uczciliśmy 1050 rocznicę Chrztu Polski. Uczniowie i uczennice klas I TM/N, I LW, III TH przygotowali prezentacje oraz okolicznościowy spektakl. Młodzież mogła się dowiedzieć, że przyjęcie chrztu wzmocniło pozycję państwa Polan w chrześcijańskie Europie, a Mieszko I wzmocnił swoją władzę wobec poddanych i włączył swoje państwo w krąg zachodniej kultury chrześcijańskiej. Ponadto podkreślono, że ślub z czeską księżniczką Dobrawą oraz przyjęcie chrztu przez Mieszka I jest uznawane za początek polskiej państwowości.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!