Młodzieżowy Klub Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego

Młodzieżowy Klub Towarzystwa Pamięci Powstania WielkopolskiegoWszyscy zainteresowani historią Powstania Wielkopolskiego, którzy ukończyli 16 rok życia, proszeni są o zgłaszanie się do pana Arkadiusza Ratajczaka do dn. 15.06.2016 w celu utworzenia Młodzieżowego Klubu Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego na terenie ZSP 2 w Jarocinie.

Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego1918/1919 (TPPW), które patronuje temu przedsięwzięciu, jest organizacją pożytku publicznego. Celem TPPW jest krzewienie wiedzy i kultywowanie pamięci o zwycięskim Powstaniu Wielkopolskim, w wyniku którego wyzwolone zostały ziemie stanowiące kolebkę Polski. Dlatego niezmiernie istotne pozostaje popularyzowanie wśród młodego pokolenia wartości, które przyświecały bohaterskim czynom i życiu Powstańców.

TPPW, hołdując w/w wartościom, zachęca do tworzenia Młodzieżowych Klubów Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego w szkołach, domach kultury czy środowiskach zamieszkania.

Do powołania Klubu wymagana jest liczba co najmniej 5 członków. Klub TPPW może posiadać patrona wybranego spośród znanych Powstańców Wielkopolskich, bliskiego swoim członkom ze względu na powiązania rodzinne, środowiskowe, szczególny czyn niepodległościowy itp. Ponadto klub może posiadać własny proporzec- sztandar. Kluby powinny także posiadać opiekuna z grona nauczycielskiego lub Rady Rodziców.

Wszystkich pasjonatów historii serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tym projekcie.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!