Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2015 roku świętowaliśmy w uroczysty sposób Dzień Edukacji Narodowej – święto uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców naszych uczniów.

Naszą szkolna uroczystość zaszczycili swym przybyciem zaproszeni goście:

- pan Mirosław Drzazga -
Członek zarządu Powiatu Jarocińskiego, Dyrektor Wydziału Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jarocinie,
- doktor inżynier Andrzej Bolewski - prorektor Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu,
- pan Michał Mielcarek – skarbnik Rady Rodziców przy naszej szkole,
- kapitan Dariusz Grieger – przedstawiciel 16 Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk,
- podinspektor Sławomir Adamczak – naczelnik wydziału prewencji i ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie,
- młodszy kapitan Dariusz Kuderczak z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie,
- pan Jacek Dutkiewicz – Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie.

Na uroczystość przybyli także zaproszeni rodzice uczniów klas pierwszych, emerytowani pracownicy szkoły, m.in. pan dyrektor Wojciech Florczyk oraz pani wicedyrektor Teresa Buchwald oraz przedstawiciele służb mundurowych, którzy prowadzą zajęcia w klasach liceum wojskowego, liceum z przysposobieniem policyjno – prawnym oraz w technikum z przysposobieniem pożarniczym.

Dyrektor szkoły – pan Witold Bierła serdecznie przywitał uczniów, rodziców oraz nauczycieli i gości i w krótkim przemówieniu podkreślił, jak ważną wartością jest wiedza – zarówno jej zdobywanie, jak i przekazywanie. Podobnie na temat edukacji, szkoły i wiedzy wypowiedzieli się zaproszeni goście.

Słowa podziękowania za trud włożony w nauczanie, które jest zadaniem niezmiernie ważnym, złożyli uczniowie za pośrednictwem uczennicy klasy II technikum hotelarskiego Klaudii Krysztofiak, a pan dyrektor otrzymał ogromną laurkę z podpisami wszystkich naszych uczniów.

W dalszej części uroczystości nadszedł moment na ślubowanie uczniów klas pierwszych, które przyjął dyrektor szkoły – Witold Bierła. Rotę ślubowania odczytała uczennica klasy pierwszej liceum z przysposobieniem policyjno prawnym – Dominika Urbaniak. Zaszczyt reprezentowania klas przypadł:
- Dominice Wierzowieckiej z klasy I A,
- Marcinowi Michalczykowi z klasy I B,
- Jagodzie Link z klasy I C,
- Robertowi Huderkowi z klasy I D,
- Bartoszowi Mencelowi z klasy I E,
- Annie Hoffman z klasy I F,
- Szymonowi Grobelnemu z klasy I G,
- Marice Antkowiak z klasy I liceum wojskowego,
- Marcie Stróżyk i Mikołajowi Bajce z klasy I liceum policyjnego,
- Sandrze Szymczak z klasy I technikum hotelarskiego,
- Patrykowi Przygodzie z klasy I technikum samochodowego,
- Kamili Rąplewicz z klasy I technikum fryzjerskiego,
- Jakubowi Krukowskiemu z klasy I technikum elektrycznego,
- Arkadiuszowi Udzikowi z klasy I technikum mechanicznego,
- Mikołajowi Kosmalskiemu z klasy I technikum elektronicznego.

Ślubowanie złożyli również uczniowie tworzący poczet sztandarowy: - Bartosz Kordus, Joanna Plesiak i Michalina Jaśkowiak z klasy I liceum z przysposobieniem wojskowym, - Anna Mojsiuk z klasy II liceum z przysposobieniem policyjno – prawnym.

Następnie dyrektor szkoły wręczył nagrody nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy w ubiegłym roku szkolnym wykazali się pracowitością i zyskali osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej. Pamiętaliśmy także o tych, których nie ma już wśród nas – delegacja uczniów udała się na groby zmarłych nauczycieli naszej szkoły, by zapalić znicze.

Nie mogło zabraknąć w tym roku kulminacyjnego wydarzenia – defilady klas mundurowych, która stała się już naszą tradycją i cieszy się zainteresowaniem rodziców, gości, uczniów i nauczycieli. Następne święto edukacji już za rok…

Władysław Piotrowski

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!