3 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Klas Policyjnych

Galeria3 miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie w IX Ogólnopolskim Turnieju Klas Policyjnych, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Szkoła Policji w Pile. Uczniowie z naszej szkoły: Marcin Orszulak, Mateusz Kmieciak, Marcin Podemski z klasy II LPA i Zuzanna Kaczmarek z klasy I LPB byli najlepszą drużyną z Wielkopolski. Turniej został objęty honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka.

O miano najlepszej „Klasy Policyjnej Roku 2017” rywalizowało 25 reprezentacji ze szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju, w których prowadzone są klasy o profilu policyjnym. Do udziału w IX finale reprezentacja ZSP 2 zakwalifikowała się w wyniku eliminacji przeprowadzonych 15 marca 2017, w których udział wzięło ponad 70 szkół z całej Polski.

Podczas dwudniowych zmagań czteroosobowe drużyny rywalizowały ze sobą w następujących konkurencjach: udzielanie pierwszej pomocy; strzelanie, test sprawności fizycznej, test wiedzy o Policji.

Po rozegraniu wszystkich konkurencji reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie uplasowała się na III miejscu, uzyskując łącznie 411 punktów. Uczniowie zdobyli tym samym puchar Komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Beaty Różniak – Krzeszewskiej. Reprezentacja naszej szkoły jeszcze dwukrotnie stawała na podium: za zajęcie II miejsca w konkurencji udzielania pierwszej pomocy i za II miejsce w teście sprawności fizycznej.

Lepszymi od zawodników z ZSP 2 w Jarocinie okazali się reprezentanci szkół w Słupsku – 425 pkt. I w Żorach 415 pkt.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!