z przysposobieniem wojskowym
Cykl kształcenia
Nauka w liceum ogólnokształcącym trwa 4 lata.
Przedmioty w zakresie rozszerzonym
język angielski, matematyka, geografia

Nauka w liceum ogólnokształcącym z przysposobieniem wojskowym to możliwość zdobycia solidnego wykształcenia oraz rozwijania zainteresowań. Absolwenci tej klasy:

• posiadają szeroki zakres wiedzy i umiejętności z przedmiotów ogólnokształcących, szczególnie ścisłych i przyrodniczych (języki obce, matematyka, geografia),
  • są dobrze przygotowani do podjęcia studiów na wybranym przez siebie kierunku studiów,
  • posiadają wiedzę z zakresu wojskowości,
  • znają zakres obowiązków zawodowego żołnierza,
  • są dobrze przygotowani do procesu rekrutacji służby wojskowej,
  • biorą udział w obozach wojskowych.

Od roku szkolnego 2020/2021 klasa wojskowa posiada certyfikat MON i jest oddziałem przygotowania wojskowego. Absolwenci tej klasy będą mogli liczyć m.in. na:

• odbycie skróconej służby przygotowawczej dla ochotników, kończącej się złożeniem przysięgi wojskowej i przeniesieniem do rezerwy,
  • preferencjami w trakcie naboru do Wojsk Obrony Terytorialnej oraz innych rodzajów służby wojskowej,
  • przyjęcie na studia wojskowe na preferencyjnych warunkach - dodatkowe punkty rankingowe w czasie rozmów kwalifikacyjnych.

Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego będziesz mógł/-ła się dalej się uczyć:

• po ukończeniu szkoły możesz przystąpić do matury, a po jej zdaniu kontynuować naukę na studiach wyższych – na każdym wybranym kierunku, a w szczególności:
  • Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, np. administracja, praca socjalna, bezpieczeństwo wewnętrzne, geografia, technologie komputerowe, matematyka)
  • Uniwersytet Wrocławski – np. administracja, bezpieczeństwo narodowe, praca socjalna, matematyka, geografia, ochrona środowiska,
  • Akademia Kaliska – np. bezpieczeństwo wewnętrzne
  • Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni – np. informatyka, nawigacja
  • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu – np. bezpieczeństwo wewnętrzne – bezpieczeństwo antyterrorystyczne, bezpieczeństwo cyberprzestrzeni, służby graniczne,
  • Wyższa Oficerska Szkoła Wojsk Lądowych we Wrocławiu – socjologia, zarządzanie, bezpieczeństwo narodowe, inżynieria bezpieczeństwa,
  • Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie – bezpieczeństwo narodowe, zarządzanie, geodezja i kartografia, inżynieria bezpieczeństwa, informatyka,
  • po ukończeniu szkoły możesz się uczyć w studium policealnym, aby po zdaniu egzaminu zdobyć zawód, np. technik ochrony fizycznej osób i mienia.

Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego z przysposobieniem wojskowym będziesz mógł/-ła się ubiegać się o przyjęcie na preferencyjnych warunków do Wojsk Obrony Terytorialnej lub służby w Wojsku Polskim.