Akcja honorowego oddania krwi

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie, dali coś od siebie – udana akcja honorowego oddania krwi.

W dniu 19 grudnia 2013 r. w naszej szkole odbyła się akcja honorowego oddania krwi pod hasłem „Zostań bohaterem – oddając krew”. Akcję honorowego oddawania krwi w naszej szkole zorganizowali p. Jacek Adamcza (pedagog szkolny), p. Lidia Szybiak (pielęgniarka szkolna) i ks. Łukasz Ograbek (katecheta) przy współpracy z Klubem HDK i PCK w Jarocinie. Celem akcji było pozyskanie krwi dla jak największej liczby osób poszkodowanych w wypadkach drogowych oraz w wyniku nieszczęśliwych zdarzeń losowych przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu.

Jako uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie chcieliśmy zachęcić do pomocy drugiemu człowiekowi poprzez bezinteresowne i czynne uczestnictwo w takich akcjach jak ta. Oddając krew pomagamy nie tylko ofiarom nieszczęśliwych wypadków, ale wszystkim potrzebującym mając na uwadze, że kiedyś sami możemy potrzebować takiego daru serca.

W akcji wzięło udział 116 osób w tym: za naszej szkoły 77 osób i 39 z ZSP nr 1 w Jarocinie. Dzięki takiemu zaangażowaniu, pomimo tylko kilku godzinnemu trwaniu akcji oddaliśmy 52 200 ml krwi. Ten niewielki sukces wskazują, iż jest olbrzymia potrzeba i chęć oddawania krwi przez młodzież by móc uratować komuś życie.

Wszystkim, którzy darem swojego serca zechcieli się podzielić składamy serdeczne podziękowania, jednocześnie prosząc o równie ofiarne uczestnictwo w kolejnych naszych akcjach.

Dziękujemy za każdą oddaną kroplę krwi i do zobaczenia podczas kolejnej akcji już w marcu.

Organizatorzy

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

Our website is protected by DMC Firewall!