Akcja „Żonkile”

Akcja „Żonkile”W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w akcji społeczno – edukacyjnej „Żonkile” mającej na celu upamiętnienie 73 rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Młodzież wzięła udział w projekcji filmu Kamy Veymonta „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943”. Wykorzystano w nim fotografie pokazujące sytuację Żydów w przedwojennej Warszawie i historię warszawskiego getta do momentu wybuchu powstania. Dla pokazania przebiegu powstania w getcie i dramatycznej sytuacji powstańców wykorzystano metodę animacji.

Uczniowie przygotowali również żółte papierowe żonkile, które rozdawali swoim kolegom i koleżankom oraz mieszkańcom Jarocina.

Organizatorem akcji jest Muzeum POLIN dzięki wsparciu udzielonemu z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie

Technikum

Technikum

Wybierając technikum możesz zdobyć kwalifikacje zawodowe oraz przygotować się do studiów wyższych.

Technikum hotelarstwa, Technikum elektryczne, Technikum elektroniczne, Technikum usług fryzjerskich, Technikum mechaniczne, Technikum pojazdów samochodowych,

DMC Firewall is a Joomla Security extension!